Кина Mesh производител и снабдувач | UNEED

Mesh

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 5000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: Mesh
  Спецификација на производ: 150 * 150D / 14 * 9, 250 * 250D / 22 * 19, 500 * 500D / 9 * 9, 1000 * 1000D / 9 * 9, 500 * 1000D / 18 * 12, итн
  Тежина (GSM): 130g, 220g, 250g, 260g, итн
  Карактеристики на производот:
  * производот има широка применливост, силна ветроупорен перформанси, силна отпорност на високи и ниски температури, добра површина сила, силна печатење и анти-fouling перформанси, и може да се третираат во согласност со барањата на клиентите за пламен retardant, мувла доказ, заштита на животната средина и флуоресценција.
  Апликација: На производи се користат за рекламирање печатење, градежништвото безбедност нето, граѓански искриват обложени жица решетката, обоени мрежи и така натаму. Бојата може да се прилагоди во зависност од вашите барања.

   База ткаенини / Предмети          150 * 150D
   14 * 9
  250 * 250D
   22 * 19
  500 * 500D
  9 * 9
  1000 * 1000D
  9 * 9
  1000 * 1000D
  12 * 12
  500 * 1000D
  18 * 12
  Методи за испитување
  Тежина (GSM) 250 130 220 250 260 260 DIN53352
  Затегнувачка цврстина
  (N / 5CM)
  L 500 1000 750 1300 1400 1000 DIN53354
  W 350 900 740 1200 1300 1400
  Кинење Сила
  (N / 5CM)
  L 30 150 150 210 250 160 DIN53363
  W 30 130 120 200 220 200
  Еколошко
  (по избор)
  REACH / ROHS / EN71 / ASTM-F963
  боја Секоја боја
  FR сертификација
  (по избор)
  B1 / B2 / M1 / ​​M2 / NFPA-701 / DIN75200 / ASTM D1230
  температура отпор -30- + 70 ℃
  Широчина (М) До 5м
                                            Сите наши технички карактеристики се Референтна. 

 • Претходно:
 • Следно: