Кина Широк Flex банери производител и снабдувач | UNEED

Широк Flex банери

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 5000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производот: Широк Flex банери
  Тип на производ: UND-FH550G / UND-FH840M / UND-BH550G / UND-BH550G итн
  Тежина: 300/380/440/510/610 (± 20gsm) итн.
  Ширина: 3.80M-5.10M
  Карактеристики на производот:
  1. Одлично печатење перформанси, стабилна мастило апсорпција, шарени, живи слики, брзо сушење, боја и силни перформанси
  2. Голем печатење на екран, не се повлече, тогаш, добри резултати
  3. површината може да да се изменуваат во согласност со дизајнот површина или под-површина за да се постигне барања долгорочно да се задржи квалитетот на сликата
  4. добра хемиска стабилност, добри плошноста, кора сила, висока јачина, лесен за ракување
  5. може да се користи за УВ инкџет


 • Претходно:
 • Следно: