Кина Белата Проекција на филм производител и снабдувач | UNEED

Белата Проекција филм

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 3000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: Белата Проекција филм
  Содржина: UTM001
  Вовед: бело проекција филмот се состои од два слоја на пламен-retardant PVC бело. ПВЦ третира со посебен процес нема мирис и без промена на бојата. На посебен слој на површината на ткаенина можат во голема мера подобрување на јасноста на сликата на сликата, а тоа е идеална за ЛЦД проектор. Бела проекција на филмот е анти-УВ, анти-статички, перат, влага-доказ, мувла доказ, долгорочна употреба, не се лепи и не-стареењето.
  Препорачани Работна температура: -20 ℃ - 40 ℃
  Ширина: 2.2M / 3,2
  Примена: фиксна рамка на екранот, авто-маскирање фиксна рамка на екранот, Затегната моторизирани екран, Брз пати екран, итн
  Функција: осветленост, чистота, и мазност на површината на ткаенина можат ефикасно да елиминира сјајот и направи слика поживописни и совршена. Агол на изглед е 110 (L & R 55) и добивка е 1.0. Отпорност на пламен е во согласност со GB17591-2006 Б2, ДКД, Европа М2, итн ткаенина се чистат, анти-статички и анти-мувла. На ткаенината се протега вертикално и нема сврте работ или линии направени од страна на виткање. Покрај тоа, ткаенина не ќе се претвори жолта боја.


 • Претходно:
 • Следно: