Кина Бела Црна Проекција на филм производител и снабдувач | UNEED

Бело-Црна Проекција на филм

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 3000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: Бела Црна Проекција на филм
  Содржина: UTM002
  Вовед: Тоа исто така може да се нарече истегнување проекција ткаенина. Таа е направена од мулти-слој пламен отпорен црна и бела ПВЦ, на површината која се третира со втиснување и обложување. По третманот на специјална технологија, ПВЦ материјал е слободен од ваше мирис и промена на бојата. Покрај тоа, овој материјал има одлична анти-статички способност, флексибилност и подвижност.
  Препорачани Работна температура: -20 ℃ - 40 ℃
  Ширина: 2,2 / 2,5 / 3,2
  Примена: Поправи рамка на екранот, авто-маскирање фиксна рамка на екранот, Затегната моторизирани екран, Брз пати екран, итн
  Функција: Сликата е природно, јасно и реално. На ткаенината е чистат и светли и тоа е анти-мувла и анти-статички. Агол поглед на е 100 (L & R 50) и на зголемување на телесната е 1.1. Отпорност на пламен е во согласност со GB17591-2006 Б2. На ткаенината се протега вертикално и нема сврте работ или линии направени од страна на виткање. Покрај тоа, ткаенина не ќе се претвори жолта боја.


 • Претходно:
 • Следно: