Кина Ткаењето учесник звучни проекција ткаенини производител и снабдувач | UNEED

Ткаењето учесник звучни проекција ткаенини

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 3000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: Ткаењето учесник звучни проекција
  точка: UTM011
  Вовед: На ткаенината може да го подобри аудио проницаемост и ослободете се од "моаре бранови" по третманот звук Макс. Најдобра позиција за аудио на работа е зад екранот и звукот третман Макс овозможува на централната аудио да остане зад екранот и овозможува совршена комбинација на слика и звук е можно, со што повеќето идеален начин да се види филмот е создадена.
  Препорачани Работна температура: -20 ℃ - 40 ℃
  Ширина: 2,50 м
  Примена: Моторизирани екран, Поправи рамка на екранот, авто-маскирање фиксна рамка на екранот, Затегната моторизирани екран, итн
  Функција: Таа има добра осветленост и визуелен ефект. Природност, бистрина и мекост на сликата се направи заштита очи добро. Ткаенина површина може да се чистат. На ткаенината е анти-мувла и анти-статички. Агол на изглед е 110 (L & R 50) и добивка е 1.0. Отпорност на пламен е во согласност со GB17591-2006 Б2. На ткаенината се протега вертикално и нема сврте работ или линии направени од страна на виткање. Покрај тоа, ткаенина не ќе се претвори жолта боја.


 • Претходно:
 • Следно: