Кина Warp плетење Проекција ткаенини производител и снабдувач | UNEED

Warp плетење Проекција ткаенини

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 3000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: искриват плетење проекција ткаенини
  Предмет: UTM006
  Вовед: Тој е направен од три слоеви, што е, бела и црна ПВЦ со висока цврстина и ниска contractibility terylene ткаенина помеѓу нив. По се третира со посебни технологии, сите ПВЦ материјали се ослободени од ваше мирис и промена на бојата.
  Препорачани работна температура: -20 ℃ - 40 ℃
  Ширина: 1.5M / 1.85M / 2M / 2.15M / 2,5
  Функција: Моторизирани екран, Прирачник екран, Статив екран, подни екран, итн
  Функција: Таа има добра осветленост и визуелен ефект. Природност, бистрина и мекост на сликата се направи заштита очи добро. На површината може да се чистат и ткаенина е анти-мувла и анти-статички. Агол поглед на е 100 (L & R 50) и на зголемување на телесната е 1.1. Отпорност на пламен е во согласност со GB17591-2006 Б2. На ткаенината се протега вертикално и нема сврте работ или линии направени од страна на виткање. Покрај тоа, ткаенина не ќе се претвори жолта боја.


 • Претходно:
 • Следно: