Кина вентилација канали производител и снабдувач | UNEED

вентилација канали

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 5000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: вентилација канали

  Карактеристики на производот:
  * Високо флексибилни
  * пламен retardant
  * масло, киселина и алкали Отпорна
  * Kink доказ
  * Полиестер ткаенина обложени со ПВЦ е отпорен на истекување
  * Разни бои се достапни

  Примена:
  * Широко се користи во работната средина како што се аеродромот, тунел, подрум, отпадни гасови издувните надвор
  * климатизација и вентилација на чад, екстракција светлина должност прашина, и движењето на воздухот
  * Како флексибилни врска помеѓу решетки дифузори, вентилатори и други воздух движење единици
  Работа Опсег на температура: -20 ℃ до + 80 ℃


 • Претходно:
 • Следно: