Кина UND-GF003-Отпечаток производител и снабдувач | UNEED

UND-GF003-Отпечаток

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: 5 $ $ 12.99 / Ролна
 • MOQ: 500 Ролс / во боја
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 100000 Ролс / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Точка: PVC Лента Ограда / PVC Sichtschutzstreifen (UND-GF003)
  Материјал: ПВЦ + Полиестер
  Scrim: 200D * 500D / 18 * 12, 1000 * 1000D / 16 * 16, 1000 * 1000D / 18 * 15
  боја: Buchsbaum, Штајн-Optik , Schiefer-Оптик, Holzdekor, итн
  Тежина: 450gsm, 630gsm, итн
  тек Големина: 19cm * 35 М, 19cm * 40 милиони, 19cm * 65m, 19cm * 70 милиони
  пакет: ЈП торба + картон + палети
  карактер: водоотпорен, ветроупорен, 100% UV отпорност (DIN EN ISO 105-Б02 4-5), долг работен век, colorfast и лесна инсталација.
  Апликација: Широко се користи за заштита на градина ограда и декорација.


 • Претходно:
 • Следно: