Кина Затегната проекција екрани производител и снабдувач | UNEED

Затегната проекција екрани

Краток опис:

детали за производот

Тагови производ

Име на производ: Затегната проекција екрани
Содржина: UTM003
Вовед: Тој е направен од мулти-слој пламен отпорен црна и бела ПВЦ, на површината која се третира со втиснување и обложување. По третманот на специјална технологија, ПВЦ материјал е слободен од ваше мирис и промена на бојата. Покрај тоа, овој материјал има одлична анти-статички способност, флексибилност и подвижност.
Препорачани Работна температура: -20 ℃ - 40 ℃
Ширина: 2,5
Примена: Поправи рамка на екранот, авто-маскирање фиксна рамка на екранот, Затегната моторизирани екран, итн
Функција: Сликата е природно, јасно и реално. На ткаенината е чистат и светли и тоа е анти-мувла и анти-статички. Агол поглед на е 100 (L & R 50) и на зголемување на телесната е 1.1. Отпорност на пламен е во согласност со GB17591-2006 Б2. На ткаенината се протега вертикално и нема сврте работ или линии направени од страна на виткање. Покрај тоа, ткаенина не ќе се претвори жолта боја.


  • Претходно:
  • Следно: