Кина стикери винил производител и снабдувач | UNEED

Стикери Винил

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 5000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: стикери винил
  Тип на производ: UND-NT2000 / UND-NT4000 / UND-NT5000 итн
  Тежина: 120/140 (± 10gsm) итн
  Карактеристики на производот:
  1. Одлично печатење перформанси, стабилна мастило апсорпција, шарени, живи слики, брзо сушење, боја и силни перформанси
  2. добра хемиска стабилност, добри плошноста, сила кора, висока јачина, лесен за ракување
  3. може да се користи за УВ Инкџет


 • Претходно:
 • Следно: