Кина Печатење Mesh производител и снабдувач | UNEED

печатење Mesh

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 5000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производот: Печатење Mesh
  Тип на производ: UND-MP1010 / UND-MP1212 / MP1050-UND итн
  Тежина: 350 (± 20gsm) итн
  Карактеристики на производот:
  1. Одлично печатење перформанси, стабилна мастило апсорпција, шарени, живи слики, брзо сушење , боја и силни перформанси
  2. силен ветер отпор, не е лесно да се оштети
  3. добра хемиска стабилност, добри плошноста, кора сила, висока јачина, лесен за ракување
  4. може да се користи за УВ Инкџет


 • Претходно:
 • Следно: