Кина машина Корица производител и снабдувач | UNEED

машина Насловна

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 5000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производот: Машина Корица
  Спецификација на производот: 1000 * 1000D / 18 * 18, 1000 * 1000D / 20 * 20, 1000 * 1000D / 22 * 22, 1000 * 1000D / 23 * 23, итн
  Тежина (GSM): 610G, 680G , 750G, 800G, итн

  Карактеристики на производот:
  * Добар физички и механички својства, со карактеристики на висока јачина, добра стабилност, ниска собирање, отпорност на абење, и воздухот затегнатоста и долг живот.
  * Производот има многу одлични карактеристики како што се водоотпорни, анти-стареењето и трајна боја. Мат, полски, тафт и други површински втиснување се достапни.
  * Ние можеме да додадете пламен retardant, антисептик и анти - мувла адитиви во согласност со специфичните барања на клиентите.
  Примена: Нашите производи се широко се користат во насловната машина.

   Теми / База ткаенини 1000 * 1000D 1000 * 1000D 1000 * 1000D 1000 * 1000D Методи за испитување
  18 * 18 20 * 20 22 * 22 23 * 23
  Тежина (GSM) 610 680 750 800 DIN53352
  Затегнувачка цврстина (N / 5CM) L 2400 2500 2600 2800 DIN53354
  W 2100 2200 2400 2700
  Кинење сила (N / 5CM)    L 380 230 280 300 DIN53363
  W 300 210 2400 290
  Прилепување (N) 90 100 100 100 DIN53357
  светлина стабилност 6-7
  (Освен бела)
  светлина стабилност 6-7
  (Освен бела)
  животната средина  REACH / ROHS / EN71 / ASTM-F963
  (Изборен)
  FR сертификација B1 / B2 / M1 / ​​M2 / NFPA-701 / DIN75200 / ASTM D1230
  (Изборен)
  температура отпор -30- + 70 ℃
  Широчина (М) До 5.1m
  светлина стабилност 6-7
  (Освен бела)
                                     Сите наши технички карактеристики се Референтна.

 • Претходно:
 • Следно: