Кина Приземје Платно производител и снабдувач | UNEED

Приземје Платно

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 5000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: Приземје Платно
  Спецификација на производ: 500 * 500D / 18 * 21, 1000 * 1000D / 9 * 9, итн
  Тежина: 400g, 440G, 500g, итн
  Карактеристики на производот:
  * Производите имаат многу одлични карактеристики како што се водоотпорни , анти-стареењето и colorfast. Заедничка површина втиснување UND е мат. Стандардни бои се сиви и армија зелено.
  * Поливинил хлорид може да се третира за да имаат одредени својства како што се пламен retardant и ладна отпор за да ги задоволи посебните барања на клиентите.
  Примена: Нашите производи се користат за училишта, стадиони, армијата, за итни случаи за спасување и помош при катастрофи.

   

  500 * 500D
  18 * 21

  500 * 500D
  18 * 21

  1000 * 1000D
  9 * 9

  1000 * 1000D
  9 * 9

  Методи за испитување

  Тежина (GSM)

  400

  500

  400

  440

  GB / T4669

  Затегнувачка цврстина (N / 5CM) L

  1400

  1400

  1500

  1500

  GB / T3923.1

  W

  1300

  1300

  1300

  1300

  Кинење сила (N / 5CM) L

  190

  190

  200

  200

  GB / T3917.3

  W

  180

  180

  190

  190

  Прилепување (N)

  70

  70

  70

  70

  GB / T18808

  Светлина стабилност (Освен бела)

  6-7

  Животната средина (Изборен)

  REACH / ROHS / EN71-3 / ASTM-F963

  FR сертификација (Изборен)

  B1 / B2 / M1 / ​​M2 / NFPA-701 / DIN75200

  температура отпор

  -30 ℃ - +70 ℃

  Широчина (М)

  До 5.1m

                Сите наши технички карактеристики се Референтна.


 • Претходно:
 • Следно: