Кина frontlit Flex банери производител и снабдувач | UNEED

Frontlit Flex банери

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 5000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: frontlit Flex банери
  Тип на производ: UND-F233G / UND-F530G / UND-F550G / UND-F1010G итн
  Тежина: 280/300/340/380/440/510 (± 15gsm) итн
  Карактеристики на производот:
  1. Одлично печатење перформанси, стабилна мастило апсорпција, шарени, живи слики, брзо сушење, боја и силни перформанси
  2. површина може да се изменуваат во согласност со дизајнот површина или под-површина за да се постигне барања долгорочно да се задржи квалитетот на сликата
  3. Добар хемиска стабилност, добри плошноста, кора сила, висока јачина, лесен за ракување
  4. може да се користи за УВ Инкџет


 • Претходно:
 • Следно: