Кина стаклени влакна Проекција ткаенини производител и снабдувач | UNEED

Стаклени влакна Проекција ткаенини

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 3000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: стаклени влакна проекција ткаенини
  Предмет: UTM008
  Вовед: Тој е направен од три слоеви, што е, висок пламен отпорен црна и бела ПВЦ со висока цврстина и ниска contractibility стаклени влакна база ткаенина која може да го подобри цврстина помеѓу нив. По се третира со посебни технологии, сите ПВЦ материјали се ослободени од ваше мирис. На ткаенината е во согласност со RoHS стандардот и неговата дебелина е 0.42mm. Во температурниот опсег препорачува работи, на ткаенината може да ги задржи своите препорачува одлична флексибилност и еластичност
  Препорачана Работна температура: -15 ℃ - +45 ℃
  Ширина: 1.85m / 2.15M / 2,50 м / 3.05M / 3.20M
  Функција: Моторизирани екран, Прирачник екран, Статив екран, подни екран, итн
  Функција: висока осветленост и добро распоредени интензитетот на светлината се направи заштита очи добро. Бојата е жив и површината на ткаенина се чистат. Агол поглед на е 100 (L & R 55) и на зголемување на телесната е 1.0. Отпорност на пламен е во согласност со GB17591-2006 Б2, ДКД и Европа М2. На ткаенината е анти-статички и анти-мувла. На ткаенината се протега вертикално и нема сврте работ или линии направени од страна на виткање. Покрај тоа, ткаенина не ќе се претвори жолта боја.


 • Претходно:
 • Следно: