Кина Брз бленда врата производител и снабдувач | UNEED

Брз бленда врата

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 5000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: Брз бленда врата
  Спецификација на производот: 1000 * 1000D / 20 * 20; 1000 * 1000D / 23 * 23; 1000 * 1000D / 30 * 30, итн
  Тежина (GSM): 900g, 1050G, 1300G, итн

  Карактеристики на производот:
  *Good Physical and Mechanical Properties: The base fabric is woven with high-strength and low-shrinkage industrial polyester yarn. The service life is over 10 years, and the product can still maintain 75% tensile strength.
  * Добар само-чистење, анти-мувла и анти-ултравиолетови: Производот е додаден со биолошки анти-габични агент, анти-стареењето агент и други адитиви. Производот може да се третира површината со акрилни или PVDF во согласност со барањата на клиентите, и има добар имот анти-загадување.
  * А широк спектар на бои: Во прилог на конвенционалните бел, тоа исто така може да се произведуваат црвена, сива, сина и други бои за да се задоволат потребите на различни прилики.
  * Одлично огноотпорен Перформанси: Врз основа на посебните потреби на клиентите и сајтови апликација, таа може да се постигне стандард на Кина B1 или европски стандард М2.
  * Добар заварување перформанси: Во прилог на површината на PVDF третман производи треба да се заварени со мелење; сите други производи имаат многу добри перформанси заварување.
  Application: Our products are used for fast shutter door.


 • Претходно:
 • Следно: