Кина DWF производител и снабдувач | UNEED

DWF

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 5000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Производи Име: DWF
  Опис на производот: DWF е базирана на високо-сила полиестер платно, обложена со поливинил хлорид (ПВЦ) паста смола со средство за зголемување на брзината, анти-габични агент, анти-стареењето агент, антистатик агент и други хемиски адитиви. Таа е направена од пластифициран со висока температура.
  Карактеристики на производот:
  *Good tensile and tearing strength, good adhesion, high peel strength and strong composite fastness
  *Fire resistance, waterproof, cold resistant (-30 ~ +70 ° C), anti-static, anti-radiation, and anti-UV
  Примена: The product is widely used in inflatable boats, kayak, inflatable skateboards, inflatable toys, lifeboats, advertising cloth, water and underwater sports equipment, etc.

  точка спецификација
  База Платно предиво (Denier) 500 D
  Поврзување на предиво (Denier) 500 D
  Материјал за обложување ПВЦ
  Вкупната тежина (GSM) 2600 / + - 10%
  Дебелина (mm) горната страна 1.05 / + - 0,03
  долната страна 1.05 / + - 0,03
  Висина (CM) 5/8/10/12/15/20/30
  Затегнувачка цврстина (CM) горната страна 1100/1100
  долната страна 2100/2403
  Tensil (N) Поврзување на предиво 254/185
  издолжување горната страна 30%
  долната страна 30%
  Кинење сила (N) горната страна 750/785
  долната страна 780/780
  Кинење сила (N) двата слоја 700/800
  Пилинг сила (N / 3CM) горната страна 120/113 
  долната страна 110/127 
  Широчина (метар) До 2,1

 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ