Кина Градежни Мембрана производител и снабдувач | UNEED

градење на мембраната

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 5000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: Градење на мембраната (мембранска структура) Спецификација за производ: 1000 * 1000D / 20 * 20; 1000 * 1000D / 23 * 23; 1000 * 1000D / 30 * 30, итн
  Тежина (GSM): 800G, 900g, 1050G, 1300G, итн
  Карактеристики на производот:
  * Добар физички и механички својства: На база ткаенина е проткаена со висока цврстина и ниски намалување полиестер индустриски предиво. На услугата живот е над 10 години, а производот се уште може да се задржи 75% затегнувачка цврстина.
  * Добар само-чистење, анти-мувла и анти-ултравиолетови: Производот е додаден со биолошки анти-габични агент, анти-стареењето агент и други адитиви. Производот може да се третира површината со акрилни или PVDF во согласност со барањата на клиентите, и има добар имот анти-загадување.
  * А широк спектар на бои: Во прилог на конвенционалните бел, тоа исто така може да се произведуваат црвена, сива, сина и други бои за да се задоволат потребите на различни прилики.
  * Одлично огноотпорен Перформанси: Врз основа на посебните потреби на клиентите и сајтови апликација, таа може да се постигне стандард на Кина B1 или европски стандард М2.
  * Добар заварување перформанси: Во прилог на површината на PVDF третман производи треба да се заварени со мелење; сите други производи имаат многу добри перформанси заварување.
  Примена: Our products are used for large stadium, park, airport and theater.

                        База ткаенини
   ltems         
  1000 * 1000D
  20 * 20
  1000 * 1000D
  22 * 22
  1000 * 1000D
  23 * 23
  1000 * 1000D
  30 * 30
  Методи за испитување
  Тежина (GSM) 800 900 1050 1300 DIN53352
  Затегнувачка цврстина
  (N / 5CM)
  L 2500 2600 2800 4000 DIN53354
  W 2200 2400 2700 3500
  Кинење Сила
  (N / 5CM)
  L 230 280 300 520 DIN53363
  W 210 260 290 450
  Прилепување (N) 100 100 100 100 DIN53357
  светлина стабилност
  (Освен бела)
  6-7
  Животната средина
  (по избор)
  REACH / ROHS / EN71-3 / ASTM-F963
  FR сертификација B1 / B2 / M1 / ​​M2 / NFPA-701 / DIN75200 / ASTM D1230
  лакирање 3555 (акрилна) / 3483 (акрилна) / 7584 (PVDF)
                                                       Сите наши технички карактеристики се Референтна. 

 • Претходно:
 • Следно: