Кина Крајна базен Корица производител и снабдувач | UNEED

Крајна базен Корица

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 5000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: Крајна базен покритие
  Спецификација за производ: 300D * 500D / 18 * 9, 1000D * 1000D / 9 * 9, 1000D * 1000D / 18 * 18, 1000 * 1000D / 20 * 20, 1000 * 1000D / 22 * 22, 1000 * 1000D / 23 * 23, итн
  Тежина (GSM): 310G, 410G, 610G, 680G, 750G, 800G, итн
  Карактеристики на производот:
  * Добар физички и механички својства, со карактеристики на висока јачина, добра стабилност, ниска собирање, отпорност на абење, и воздухот затегнатоста и долг живот.
  * Производот има многу одлични карактеристики како што се водоотпорни, анти-стареењето и трајна боја. Мат, полски, тафт и други површински втиснување се достапни.
  * Ние можеме да додадете пламен retardant, антисептик и анти - мувла адитиви во согласност со специфичните барања на клиентите.
  Примена: Our products are widely used in swimming pools, water recreation and first-aid facilities, reservoirs, roofing, waterproofing and drainage systems, reservoirs, swimming pool fence, pool cover cloth and so on.

   Тежина (GSM)

  300 * 500D
  18 * 9

  1000 * 1000D
  9 * 9

  1000 * 1000D
  18 * 18

  1000 * 1000D
  20 * 20

  1000 * 1000D
  22 * 22

  1000 * 1000D
  23 * 23

  Методи за испитување

  310

  410

  610

  680

  750

  800

  DIN53352

  Затегнувачка цврстина (N / 5CM)  L

  550

  1400

  2400

  2500

  2600

  2800

  DIN53354

  W

  450

  1200

  2100

  2200

  2400

  2700

   
  Кинење сила (N / 5CM)     L

  160

  210

  380

  230

  280

  300

  DIN53363

  W

  140

  200

  300

  210

  2400

  290

   

  Прилепување (N)

  40

  60

  90

  100

  100

  100

  DIN53357

  Светлина стабилност
  (Освен бела)

  6-7

  Светлина стабилност
  (Освен бела)

  6-7

  животната средина 

  (Изборен)

  REACH / ROHS / EN71 / ASTM-F963

  FR сертификација
  (по избор)

  B1 / B2 / M1 / ​​M2 / NFPA-701 / DIN75200 / ASTM D1230

  температура отпор

  -30- + 70 ℃

  Широчина (М)

  До 5.1m

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ