Кина со задно осветлување Flex банери производител и снабдувач | UNEED

Позадинско осветлување Flex банери

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 5000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: Позадинско осветлување Flex банери
  Тип на производ: UND-B233G / UND-B530G / UND-B550G / UND-B1050Getc.
  Тежина: 300/380/440/510/610 (± 20gsm) итн
  Карактеристики на производот:
  1. Одлично печатење перформанси, стабилна мастило апсорпција, шарени, живи слики, брзо сушење , боја и силни перформанси
  2. површина може да се изменуваат во согласност на дизајнот површина или под-површина за да се постигне барања долгорочно да се задржи квалитетот на сликата
  3. добра хемиска стабилност, добри плошноста, кора сила, висока јачина, лесен за ракување
  4. може да се користи за УВ Инкџет


 • Претходно:
 • Следно: