Кина 5M Бела Црна Проекција на филм производител и снабдувач | UNEED

5M Бела Црна Проекција на филм

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 3000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: 5M Бела Црна Проекција на филм
  Содржина: UTM009
  Вовед: Тој е направен од три слоеви, што е, бела и црна ПВЦ со висока цврстина и ниска contractibility terylene ткаенина помеѓу нив. По се третира со посебни технологии, сите ПВЦ материјали се ослободени од ваше мирис и промена на бојата.
  Препорачани Работна температура: -20 ℃ - 40 ℃
  Ширина: 5M
  Примена: Поправи рамка на екранот, авто-маскирање фиксна рамка на екранот, Затегната моторизирани екран, моторизирани екран, итн
  Функција: Таа има добра осветленост и визуелен ефект. Природност, бистрина и мекост на сликата се направи заштита очи добро. Ткаенина површина може да се чистат. На ткаенината е анти-мувла и анти-статички. Агол поглед на е 100 (L & R 50) и на зголемување на телесната е 1.1. Отпорност на пламен е во согласност со GB17591-2006 Б2. На ткаенината се протега вертикално и нема сврте работ или линии направени од страна на виткање. Покрај тоа, ткаенина не ќе се претвори жолта боја.


 • Претходно:
 • Следно: