Кина 0.6mm Фиберглас завеса ткаенини производител и снабдувач | UNEED

0.6mm стаклени влакна завеса ткаенина

Краток опис:

 • Бренд: UNEED
 • ФОБ Цена: $ 0.5- 9,99 $ / квадратни метри
 • MOQ: 3000 квадратни метри
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 3000000 квадратни метри / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Тема:
  * Фиберглас завеса ткаенина е нова високо квалитетен материјал, со користење на најнапредни висок квалитет на стаклена подлога и посебниот третман на PVC врз животната средина и постигнување на RoHS стандарди за животната средина. На температурата на околината, се уште може да се задржи добра еластичност и обновување. 100% заштитен обезбедува целосна приватност и оптимална топлинска изолација ефект за изградба, создавајќи удобно канцеларијата и домот на животната средина.
  Апликација: Производот е широко се користи во high-end хотели, згради, канцеларии, high-end станбени области и болници.

  предмети Резултати од тестот  Методи за испитување
  составот 1 ката 100% Фиберглас, 3 ката Пластифициран PVC
  Тежина (GSM) 520g / m ± 5% GB / T4669-2008
  Затегнувачка цврстина
  (N / 5CM)
  L 2910N, W 2500N DIN53354: 1981
  Кинење Сила
  (N / 5CM)
  L 64N, W 57N DIN53363: 2003
  Отвореност фактор затемнување FZ / T01009-2008
  Отпорност на абење > 10000 ASTM D4966
  светлина стабилност 7 GB / T8427-2008 / ISO 105 Б02 / ​​ATCC
  FR сертификација Б2 (Oxygen.Index≥27mm) / NFPA701 / М2 МК 50222-95 / NFPA701 / NFP92-503
  животната средина J / T307-2006 Oeko-Tex стандард 100CLASS ЗВ GREEN GUARD ECOSPECIFIER CETEC Рош
  ширина 1.83M / 2.44M / 3.05M / 3.20M

 • Претходно:
 • Следно: